Bakelis su čiaupu

Bakelis su čiaupu

Vasaromis dažnai tenka lankytis kaimo sodyboje, kurioje prausimuisi yra naudojamas šulinio vanduo. Norint nusiplauti rankas reikėdavo arba pašildyti vandenį, arba iš anksto įpylus į talpą jį palikti saulėje sušilti, arba „kentėti” plaunant rankas šaltu vandeniu. Nenuostabu, kad tokiomis nepatogiomis sąlygomis rankos buvo plaunamos retai. COVID-19 pandemija paskatino padaryti patogią naudoti lauko praustuvę, kurios pagrindinė dalis – bakelis su čiaupu. Šiame straipsnyje aprašysiu, kaip pasigaminau tokį bakelį.

Pirmiausia reikėjo pasirinkti bakelio dydį. Pasirinkau bakelį, kurio talpa 30 L. Pagal sodybos vandens sunaudojimo poreikį, tokios talpos bakelis vandeniu iš šulinio papildomas pakankamai retai ir įpiltas į jį vanduo spėja saulėje sušilti gerokai greičiau nei jį reikia vėl papildyti. Be to, bakelį stengiamasi pilnai pripildyti išnaudojus pusę jame esančio vandens, kad įpiltas šaltas vanduo susimaišytų su bakelyje esančiu šiltu vandeniu ir iš karto būtų galima praustis šiltesniu vandeniu. Pilnai pripildytas vandens bakelis visiškai ištuštėja pilnai atsukus pasirinktą čiaupą per apie 8 min.

Bakelio čiaupą padariau iš trijų dalių: flanšinės jungties su gumine tarpine, movos ir paties čiaupo. Kadangi pirkdamas reikalingas čiaupo dalis pamiršau nusipirkti guminę tarpinę, ją pasigaminau iš nebenaudojamos dviračio padangos.

Čiaupo dalys
Čiaupo dalys

Skylę, pro kurią iškišama flanšinė jungtis, išgręžiau su taip vadinama „plunksna”, t. y. grąžteliu skirtu gręžti skyles medyje. Kaip ir medienos atveju, naudojant tokį grąžteli paprasta išgręžti didelio diametro skylę nepažeidžiant skylės krašto. Grąžtelio diametrą parinkau vienu milimetru didesnį nei jungties vamzdelio diametras. Laisvumas reikalingas tam, kad saulėje įkaitusiai žalvarinei jungčiai plečiantis, ji neįskeltų skylės krašto.

Bakelyje išgręžta skylė
Bakelyje išgręžta skylė

Išgręžus skylę bakelyje galima pradėti jungti atskiras čiaupo dalis. Pirmiausia įstačiau ir priveržiau flanšinę jungtį su gumine tarpine. Tada apie jungties vamzdelį apvyniojau tefloninę juostelę ir prisukau movą. Tefloninė juostelė reikalinga tam, kad pro sriegį nesisunktų vanduo. Movą prisukau iki maždaug pusės gylio. Iš kitos movos pusės prisukau patį čiaupą. Prieš prisukdamas čiaupą jo sriegį taip pat apvyniojau teflonine juostele.

Prie bakelio pritvirtinta flanšinė jungtis
Prie bakelio pritvirtinta flanšinė jungtis

Bakelis paruoštas naudoti. Beliko pripilti į bakelį vandens ir palaukti kol saulė jį sušildys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Daugiau informacijos rasite privatumo politikos puslapyje. Jei sutinkate, spauskite , jei ne - ir toliau galite naršyti.