Vonios maišytuvo prijungimas

Prijungtas vonios maišytuvas

Šiame straipsnyje detaliai aprašysiu ne tik kaip prijungiau vonios maišytuvą, bet ir kaip remonto metu paruošiau keičiamų vamzdžių galus, kad vėliau prie jų būtų paprasta prijungti maišytuvą. Dėl to šis straipsnis bus įdomus ne tik tiems, kurie nori pakeisti seną maišytuvą nauju, bet ir tiems, kurie kapitališkai remontuoja vonios kambarį ir keičia senus vamzdžius naujais ar perkelia maišytuvą į naują vietą.

Keisdamas vonios vamzdyną laikiausi šių paprastų taisyklių, kad vėliau būtų paprasta prijungti maišytuvą:

  1. Alkūnės prie sienos turi būti tvirtinamos tiksliai statmenai sienai.
  2. Atstumas tarp alkūnių centrų turi būti lygus atstumui tarp maišytuvo veržlių centrų. Ekscentrikų pagalba nedidelį atstumo nesutapimą yra galimybė išlyginti montuojant maišytuvą.
  3. Abi alkūnės turi būti viename aukštyje, t. y. alkūnės turi būti horizontaliai išlygiuotos su gulsčiuku jas montuojant.
  4. Alkūnių angos, į kurias sukamas maišytuvas, turi būti vienoje plokštumoje su plytelėmis. Alkūnės negali išlįsti iš plytelėse išgręžtų angų, priešingu atveju bus keblumų montuojant apdailos dangtelius. Jei nėra žinoma, kokio storio bus plytelės ir jų klijų sluoksnis, geriau apsidrausti ir sumontuoti alkūnes taip, kad jos būtų vienoje plokštumoje su siena. Vėliau, naudojant specialius ilgintuvus, alkūnių angas bus galima suvienodinti su plytelių plokštuma.

Pirmą ir antrą punktus padaryti buvo lengva, nes alkūnes tvirtinau ne tiesiai ant sienos, bet ant specialios plieninės plokštelės, kurioje yra sužymėtos alkūnių tvirtinimo vietos ir pragręžtos skylutės, skirtos alkūnių pritvirtinimui su varžteliais. Plokštelė buvo įleista į sienoje išdaužytą plokštelės dydžio išėmą ir kaiščių pagalba pritvirtinta prie sienos. Išėmą išdaužiau tokio gylio, kad alkūnių angos būtų vienoje plokštumoje su plytelėmis, kurios buvo priklijuotos vėliau.

Alkūnės maišytuvo prijungimui
Alkūnės maišytuvo prijungimui

Maišytuvo prijungimo darbai prasidėjo nuo ekscentrikų sriegio apvyniojimo teflonine juostele. Apvyniotos juostelės storis buvo pakankamai storas, kad ekscentriką įsukus į alkūnę pro sriegį nesiskverbtų vanduo. Tefloninė juostelė buvo sukama prieš laikrodžio rodyklę kryptimi, t. y. priešinga ekscentriko sukimo pagal laikrodžio rodyklę krypčiai.

Paruoštas įsukimui ekscentrikas
Paruoštas įsukimui ekscentrikas

Apvynioti teflonine juosta ekscentrikai buvo pilnai įsukti į alkūnes. Įsuktus ekscentrikus reikėjo sureguliuoti taip, kad atstumas tarp jų centrų atitiktų atstumą tarp maišytuvo veržlių centrų.

Norint įsitikinti, kad ekscentrikai įsukti tinkamai, aklėmis buvo užsukti ekscentrikų atviri galai ir įjungtas tiek karštas, tiek šaltas vanduo. Atidžiai apžiūrėjus sujungimo vietą nebuvo matyti net mažiausio prasiskverbusio vandens kiekio.

Įsukti ekscentrikai
Įsukti ekscentrikai

Keraminės plytelės kiaurymės, pro kurias iškištos alkūnės, buvo užsandarintos. Sandarinti reikia dėl to, kad nutekėdamas plytele vanduo nepatektų į už plytelės esančią sieną ir į ją nesigertų. Sandarinimui buvo panaudotas silikoninis hermetikas.

Silikonu užsandarintos plytelių kiaurymės
Silikonu užsandarintos plytelių kiaurymės

Paskutinis darbas prieš prijungiant maišytuvą – dangtelių prisukimas prie ekscentrikų.

Ekscentrikai su prisuktais dangteliais
Ekscentrikai su prisuktais dangteliais

Visi paruošimo darbai baigti – galima jungti maišytuvą. Tam, kad maišytuvas sandariai susijungtų su vamzdžiais, į prijungimo veržles buvo įdėtos guminės tarpinės. Veržlės buvo užveržtos pakankamai stipriai, kad pro jas nesisunktų vanduo, bet ne per stipriai, kad nedeformuotų guminių tarpinių. Prisukus veržles buvo atsukti tiek karšto, tiek šalto vandens ventiliai ir atidžiai apžiūrėta ar per veržlę nesisunkia vanduo.

Viena mintis apie „Vonios maišytuvo prijungimas“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Daugiau informacijos rasite privatumo politikos puslapyje. Jei sutinkate, spauskite , jei ne - ir toliau galite naršyti.