Dėmės ant sienos po glaistymo ir dažymo

Raudonos spalvos dėmės po tinkavimo

Ne kartą teko girdėti apie vėluojančius ir pabrangusius remonto darbus, o šį kartą savo kailiu patyriau, kaip lengva apsiskaičiuoti planuojant darbų trukmę ir medžiagų sąnaudas, kai neturi pakankamai reikiamos patirties.

Remonto darbas – apie 55 m2 ploto tinkuotų sienų, kurios buvo išdažytos jau išblukusiais raudonos spalvos dažais, perdažymas. Prieš dažymą reikėjo užtinkuoti keliose vietose dideliais gabalais išbyrėjusį tinką ir užglaistyti smulkesnius nelygumus. Vietoj planuotų kelių dienų, remonto darbai užsitęsė iki savaitės. Be to, neplanuotai teko pirkti brangų gruntą.

Pirmą kartą dėmes pastebėjau dar iki dažymo, kai nuglaisčiau kai kurias sienų vietas. Iš karto jų nesimatė, tačiau praėjus kelioms minutėms pastebėjau, kad glaistas pradėjo keisti spalvą tose vietose, kuriose jo storis buvo ploniausias. Vėliau spalva pasikeitė ir tose vietose, kuriose glaisto storis buvo storiausias. Glaistas visai spalvos nepakeitė tik naujai ištinkuotose sienos vietose.

Pirmiausia pamėginau sienas nuplauti vandeniu trindamas šepečiu. Tačiau seni dažai sureagavo su vandeniu ir dar labiau išryškėjo. Net tose sienų vietose, kuriose dažai buvo išblukę tiek, kad net nesimatė plika akimi, plaunant jas vandeniu išryškėjo. Tapo aišku, kad su turimu ribotu vandens kiekiu sienų nuplauti nepavyks.

Mėginimas gruntuoti sienas du kartus giluminiu gruntu taip pat nedavė vaisių – tiek glaistant, tiek dažant dėmės vis tiek atsirasdavo.

Dėmių atsiradimą paaiškinau taip – sienos buvo išdažytos „dažais”, kurie pagaminti iš vandenyje ištirpinto kažkokio pigmento, kuris tirpalui suteikė raudoną spalvą. Ant tokiais dažais išdažytos sienos tepamas glaistas ar dažomi dažai ištirpindavo pigmentą ir jis, prasigėręs pro glaistą ar dažus, suformuodavo dėmes. Tokių dažų naudojimas nenustebino, turint omeny, kad paskutinį kartą sienos buvo dažytos labai senai, kada dažų pasirinkimas nebuvo didelis.

Pradėjus domėtis kuo galėčiau užtepti sienas, kad jas išdažius neatsirastų dėmės, atradau, kad yra gaminami specialūs gruntai, skirti izoliacinio sluoksnio formavimui ant paviršių, kurie yra sutepti vandenyje tirpstančiais nešvarumais: kava, nikotinu, suodžiais. Nusipirkus mažiausią galimą grunto kiekį ir išdažius juo nedidelį eksperimentinį sienos plotą, dėmės tapo gerokai mažesnės ant jo uždažius dažais ar užtepus glaistu. O uždažius sienos plotą antru grunto sluoksniu, dėmės visai nebeatsirasdavo.

Taigi, neplanuotai teko pirkti didelį kiekį brangaus grunto ir du kartus gruntuoti sienas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Daugiau informacijos rasite privatumo politikos puslapyje. Jei sutinkate, spauskite , jei ne - ir toliau galite naršyti.